Kontakt

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od pon - pt od 9:00 - 20:00

kontakt@camibero.pl

NIP: 79 720 701 50
REGON: 383819223
Bo wszystko czego chcesz jest tuż przed tobą I widzisz,
jak niemożliwe staje się prawdą I żadne ściany nie mogą Cię już zatrzymać

rozpocznij podróż

Co zamiast kwiatów na ślub?

Tradycja wręczania kwiatów pod kościołem pozostała już tylko jako wspomnienie na liścikach. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że o ile bukiety są piękne, tak bardzo szybko tracą swój blask i potrafią sporo kosztować. Najtańszy znajdziemy za ok. 60 zł, ale częściej kwota będzie oscylować wokół 100 zł.

 

 

Od kilkudziesięciu lat można obserwować trend, gdzie jasno określamy co chcielibyśmy dostać zamiast kwiatów. Finansowo gość może nawet nie poczuć różnicy, a prezent z nami pozostanie na dłużej, zwłaszcza jeśli bardziej będzie pasować do naszej pasji / upodobań.

O co możemy w takim razie poprosić?

Alkohol

Najczęściej spotykanym zamiennikiem kwiatów jest alkohol a konkretniej wino. Butelki z trunkiem mogą długo leżakować w domowej piwniczce, a zawsze znajdzie się okazja do świętowania i wypicia lampki weselnego wina. Podczas organizacji ślubu należy przygotować odpowiednią skrzynkę / pudełko, w którym alkohol zostanie zabrany na salę weselną. Butelki są szklane, więc musi być to na tyle bezpieczny transport, aby nic nie potłukło się w bagażniku.

Książki

To propozycja dla Par, które lubią czytać i chcieli by wzbogacić swoją domową bibliotekę. Istnieje ryzyko, że niektórzy goście nie będą wiedzieć z jakiego gatunku powinni kupić książki, dlatego można na zaproszeniu w delikatny sposób zasygnalizować kilka gatunków literackich poprzez prostą ikonografię.

Kupony Lotto lub zdrapki

Każdy szczęściu dopomoże, każdy dzisiaj wygrać może 🤩

Kwiaty doniczkowe

Miłośnicy kwiatów nie muszą z nich rezygnować i świetnym pomysłem w tym przypadku jest poproszenie o kwiaty w doniczce. Mimo wszystko są to wymagające prezenty w transporcie i należy uwzględnić odpowiednią ilość miejsc, ponieważ nie położymy doniczki na doniczkę. Wszystko raczej powinno być transportowane na płasko.

Słodycze

To wspaniały pomysł dla miłośników słodkich deserów i ciastek. Warto zabezpieczyć się przed ewentualnymi upałami, które mogłyby rozpuścić czekoladę w bagażniku. Dobrze sprawdzają się wkłady chłodzące i reklamówki termiczne.

Płyty CD / DVD /vinyl

Dla kolekcjonerów muzyki / filmów wartością nieocenioną będzie wzbogacenie ich biblioteki o nowe egzemplarze. Tutaj jednak ryzyko powtarzania prezentów jest duże, dlatego warto poprosić swoich gości o wybranie takiego tytułu, którym chcieliby się z Parą Młodą podzielić lub można też na zaproszeniach dla części gości napisać jedne gatunki filmowe, a dla drugiej czy trzeciej części mogą być to inne propozycje, ponieważ wykonujemy zaproszenia indywidualnie i dla każdego gościa treść możemy dopasować według pomysłu Pary Młodej.

Kawa / herbata

Kawa czy herbata to nie tylko znane marki sklepowe, ale również niezliczone kombinacje smakowe w profesjonalnych herbaciarniach. Jeśli lubicie delektować się nowymi smakami swoich ulubionych napoi, ta propozycja jest dla Was.

Wsparcie dla akcji charytatywnej:

Prezenty nie muszą być skoncentrowane na nas. Możemy naszą uroczystość wykorzystać jako pretekst do pomocy innym. Warto wcześniej skontaktować się z wybraną fundacją, domem dziecka czy schroniskiem, aby dopytać o najpotrzebniejsze przedmioty. Naszych gości możemy poprosić o:

    • przybory szkolne, maskotki, zabawki dla Domu Dziecka
    • psią karmę dla schroniska
    • wpłatę na konkretną zbiórkę

Wszystkie przedstawione zamienniki opierają się o upodobania Pary Młodej, ale na pewno nie są to jedyne słuszne wybory. Warto kierować się własnymi odczuciami tak aby nie robić nic wbrew sobie.

Poprzednie wpisy

Dress Code – jak poinformować o nim gości?

26 czerwca 2022 czytaj więcej

Papeteria Ślubna:  Nie zapomnij o…

26 czerwca 2022 czytaj więcej

Jak przygotować listę gości do realizacji papeterii?

26 czerwca 2022 czytaj więcej

NEWSLETTER

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymać powiadomienie o specjalnej ofercie i nowościach w naszym sklepie.